Test: Internetový marketing 2 (12 otázok)

Otestuj si svoje znalosti v online ekonomickom teste: Internetový marketing 2. Po vyplnení testu stlač tlačidlo "Vyhodnotiť test". Zobrazí sa ti vyhodnotenie testu a tvoja úspešnosť. V prípade nesprávnych odpovedí sa dozvieš riešenie. Pre správne fungovanie on-line testu musíš mať povolený javascript.

1. Zobrazenie webstránky, teda každé načítanie jednej stránky jej užívateľom je:
a)
b)
c)
2. Platené výsledky vyhľadávania, teda výsledky vo vyhľadávači, za ktorých preklik musí inzerent platiť sa volajú:
a)
b)
c)
3. Webstránka, ktorá poskytuje jej návštevníkom službu vyhľadania relevantných internetových stránok, ktoré obsahujú žiadané kľúčové slovo sa označujú ako:
a)
b)
c)
4. Pomer investovaných prostriedkov k zisku, ktoré priniesli, z ktorých je možné zistiť či bola reklamná kampaň úspešná sa označuje ako:
a)
b)
c)
5. Zoznam kľúčových slov, teda zoznam relevantných slov, ktorý slúži pre potreby vytvorenia reklamnej kampane pri PPC kampaniach sa volá:
a)
b)
c)
6. Pomer počtu kliknutí k počtu zobrazení reklamného prvku, vypovedajúci o účinnosti danej reklamy sa označuje ako:
a)
b)
c)
7. Aktivita, na základe ktorej je možné získať informácie o návšteve dotyčnej webstránky je:
a)
b)
c)
8. Reklamný model, pri ktorom za každý odsledovaný (trackovaný) nákup zaplatí predávajúci sprostredkovateľovi, ktorý umožnil predaj sa volá:
a)
b)
c)
9. Špeciálna podstránka, ktorá slúži na zvýšenie efektivity reklamných kampaní a to najmä zobrazením relevantného obsahu návštevníkovi webstránky je:
a)
b)
c)
10. Termín z oblasti elektronickej komercie, označujúci obchodovanie medzi firmami a spotrebiteľmi je:
a)
b)
c)
11. Pomer medzi tým, koľko užívateľov si na reklamu kliklo z celkového počtu tých, ktorým bola reklama zobrazená sa označuje ako:
a)
b)
c)
12. Stránka, ktorá združuje ľudí s rovnakým záujmom, čím sa vytvára komunita ktorá diskutuje o danej problematike, zdieľa svoje názory skúsenosti fotografie videá sa volá:
a)
b)
c)

TESTY NA PRIJÍMAČKY 2022/2023

Vyskúšajte si nové i staršie testy na prijímačky na stredné školy pre školský rok 2022/2023. Pozrite si ukážky reálnych testov z predchádzajúcich rokov z predmetov: