Test: Internetový marketing 1 (12 otázok)

Otestuj si svoje znalosti v online ekonomickom teste: Internetový marketing 1. Po vyplnení testu stlač tlačidlo "Vyhodnotiť test". Zobrazí sa ti vyhodnotenie testu a tvoja úspešnosť. V prípade nesprávnych odpovedí sa dozvieš riešenie. Pre správne fungovanie on-line testu musíš mať povolený javascript.

1. Označenie, ktoré sa používa na vyčíslenie a porovnanie efektivity kampaní - tzn. koľko EUR potrebuje firma z marketingového rozpočtu použiť na reklamu, aby predala 1 kus produktu je:
a)
b)
c)
2. Optimalizácia webstránky pre vyhľadávače, teda súbor opatrení, ktoré zabezpečia, že webstránka sa zobrazí vo vyhľadávači na top pozíciách v neplatených tzv. organických výsledkoch sa označuje ako:
a)
b)
c)
3. Partnerský program, teda obchodný model, kde inzerent prevádzkuje svoj vlastný sledovací (trackovací) systém, v ktorom pridružení partneri (affiliates) sú vyplácaní na základe vopred dohodnutého cieľa napr. za predaj produktu sa nazýva:
a)
b)
c)
4. Distribúcia, nákup, predaj, marketing a servis produktov prostredníctvom internetu sa volá:
a)
b)
c)
5. Slovo, ktoré vystihuje informáciu, produkt alebo službu hľadanú návštevníkom vyhľadávača, alebo je samotným obsahom web stránky sa označuje pojmom:
a)
b)
c)
6. Reklamný model, kde za každé prekliknutie zo svojej zobrazenej reklamy inzerent zaplatí vopred stanovenú maximálnu čiastku sa volá:
a)
b)
c)
7. Stránky, ktoré navštevujú návštevníci, aby spolu nezáväzne diskutovali, nadväzovali priateľstvá alebo stretávali starých priateľov a známych sa volajú:
a)
b)
c)
8. Cielená reklama, ktorá sa zobrazuje v článkoch, ktoré sú relevantné k produktu inzerenta sa nazýva:
a)
b)
c)
9. Náklady na 1000 zobrazení reklamy na internete sa označujú ako:
a)
b)
c)
10. Termín z oblasti elektronickej komercie, označujúci obchodovanie medzi firmami je:
a)
b)
c)
11. Prirodzené výsledky vyhľadávania, teda výsledky vo vyhľadávači, za ktorých preklik nemusí majiteľ stránky platiť sa volajú:
a)
b)
c)
12. Hodnotenie stránky spoločnosťou Google sa volá:
a)
b)
c)

TESTY NA PRIJÍMAČKY 2022/2023

Vyskúšajte si nové i staršie testy na prijímačky na stredné školy pre školský rok 2022/2023. Pozrite si ukážky reálnych testov z predchádzajúcich rokov z predmetov: